Počítačové hry
Počítačové hry jsou od začátku obrovský boom. A to nejen mezi dětmi. Dospělí hraním počítačových her někdy stráví celé své volno po návratu z práce. Je to forma odreagování, ale současně Vás může hra i leccos naučit nebo poučit. I kdyby jen procvičila vaši motoriku prstů a rukou. Hry se dají hrát nejen na stolních počítačích, notebookách, tabletech, ale i na mobilních telefonech. Takže téměř všude se dají hrát hry. Další možností jak hrát počítačové hry je ve skupinách. V různých kroužcích, nebo se dá pronajmout budova nebo místnost a dá se hrát tam.
Stačí si nastavit počítače na vzájemné propojení a můžete se setkat v reálném čase hry a snažit se dojít k společnému vítězství. Hry se dělí podle žánrů. Můžete si zahrát akce, adventury, strategie, RPG. Skoro v každé akční počítačové hře najdeme násilí. To je bohužel velmi smutné. Například se děti učí, že násilí a boj je běžná věc. Vidí ve hrách jak postava napadne druhou a doslova ji umlátí na chodníku. Ale je také pravda, že v akčních hrách nebudete přeci sbírat květiny a vařit lektvary. Od toho slouží zase jiný žánr jako je třeba farmaření a podobně.
Při hraních akčních her musíte ovládat přesné míření a dostatečně rychlé reflexy. Dělí se na hry, které jsou například zajímavé tím, že jsou viděny z pohledu vlastní osoby. Jsou zejména zaměřená na bojování s různými střelnými zbraněmi. A další jsou hry z pohledu nezúčastněné třetí osoby. Poskytuje lepší orientaci v herním prostoru a nabízí lepší boj kontaktními zbraněmi. Jako další typ hry jsou arkády. Je prověřována hlavně vaše rychlost reakce, kterou umíte vyvinout. Je založena na určitém herním mechanismu, kde se obtížnost stále zvyšuje kolo od kola. Další velkou skupinou jsou herní strategie. Tyto hry se stále hrají na stolních počítačích. Jsou rozděleny na strategie budovatelské, tahové, realtime a sociální strategie.